Документи, плани, креслення та інші графічні матеріали відіграють дуже важливу роль в процесі будівництва. Практично неможливо сьогодні почати будувати будинок до створення його проекту, оцінки місцевості, на якій планується розташувати будинок, і того, як ваше будова впишеться в навколишній ландшафт. Всі ці схеми і пояснювальні записки необхідні для того, щоб ви самі, будівельники та архітектори чітко уявляли, якого результату бажаєте досягти в результаті, а також для того, щоб оформити дозвільну документацію. До таких обов’язкових документів, крім іншого, відноситься і детальний план території.
Детальний план будівництва схожий з генеральним планом, однак він має більший масштаб і відображає ділянка території, відведеної під забудову, визначаючи при цьому всі її особливості. Розробка детального плану передбачена не тільки для нового будівництва, але і для випадків перепланування або реконструкції. Крім житлових будинків, об’єктами, що вимагають створення детального плану у Києві та Київській області, є прибережні і промислові території, території парків, котеджних містечок та інші подібні зони.
Детальний план має таку назву, оскільки містить багато детальної інформації, яка може мати графічну форму (креслення і схеми) або текстову (роз’яснення до схем, інші архітектурно – будівельні та фінансово – кошторисні дані). Приміром, у ньому визначається проектне положення об’єкта будівництва, наносяться червоні лінії забудови, вказуються розміри конструкції, її висота, кількість поверхів і інші характеристики, зображуються інфраструктурні та інженерні об’єкти, автомобільні і залізні дороги та багато іншого.
Детальний план будинку необхідний ще й тому, що при його складанні враховуються умови розміщення об’єктів та поділу території на зони, розташування інженерних мереж та порядок ведення робіт по підключенню до них, а також заборони та обмеження, які накладає законодавство. Нарешті, на цьому документі опрацьовуються варіанти розташування пішохідних зон та руху транспортних засобів, намічаються майбутні роботи з благоустрою та озеленення території.