monolit

Монолітне будівництво – технологія зведення будівель і споруд із залізобетону, яка дозволяє в короткі терміни зводити будівлі та споруди практично будь-якої поверховості і форми.
Монолітні роботи здійснюються з створенням вентильованого фасаду. Також монолітні роботи можуть здійснюватися з використанням обробки облицювальними матеріалами як з натурального, так і штучного каменю. На сьогоднішній день нерідко можна побачити монолітне будівництво в будь-якому місті, адже після появи в нашій країні ще десять років тому монолітні роботи стали проводитися все частіше, тому що в результаті дають міцні і красиві конструкції. Всі дивні проекти, які Ви коли-небудь бачили увазі монолітні роботи. При цьому процес зведення споруди займає зовсім небагато часу в порівнянні з використанням інших технологій. Монолітне будівництво – це впевнений крок у майбутнє, сучасний дизайн і технології.
 Основні технологічні етапи
-Прогрів бетону (у зимовий час)
-Недоліки монолітного будівництва
-Основні технологічні етапи
Процес монолітного будівництва складається з наступних основних технологічних етапів:
    * Установка опалубки
    * Пристрій арматурного каркаса
    * Заливка бетону
    * Прогрів (в зимовий час)
    * Догляд за бетоном
    * Зняття опалубки (розпалублення, разопалубліваніе)
Сама по собі опалубка – це міцні щити різних конфігурацій, на основі яких і створюються необхідні форми. Монолітні роботи здійснюються з використанням різних типів опалубки, які визначаються в залежності від конкретного випадку і типу виконуваних робіт. Монолітне будівництво будинків може використовувати стінну опалубку для горизонтальних або вертикальних поверхонь, стінну повзе, а також для зведення закруглених конструкцій.
Монолітне будівництво будинків на увазі використання декількох варіантів каркасів: з несучими поздовжніми стінами, з несучими поперечними стінами, з перекриттями на несучих колонах.
Укладання бетонної суміші
При великих обсягах заливки бетонна суміш зазвичай проводиться спеціалізованим підприємством – бетонним заводом або вузлом. У цьому випадку постачання бетону на об’єкт здійснюється автобетонозмішувачі (міксерами). Якщо обсяги заливки невеликі, бетон доцільніше приготувати на будівельному майданчику за допомогою бетономішалок або вручну. Подача бетону до форми проводиться краном або бетононасосом.
Після укладання бетону в опалубку для запобігання утворення пустот і раковин обов’язково проводиться його ущільнення за допомогою глибинних або поверхневих вібраторів.
Заготівля розділу
Цей розділ не завершений.
Ви допоможете проекту, виправивши або дописавши її.
Слід враховувати негативний вплив різних технологічних факторів стаття Булавицький М.С. “Аналіз технологічних факторів, що виникають при зведенні вертикальних конструкцій каркасно-монолітних будівель” і по можливості мінімізувати його Вплив технології на анізотропію властивостей бетону по об’єму конструкції.
Прогрів бетону (у зимовий час)
Сьогодні, завдяки розвитку нових технологій в будівельній сфері, монолітне бетонування отримує все більш широке застосування. Ще кілька десятиліть тому основними проблемами при догляді за бетоном в зимовий період були: уповільнення гідратації і збільшення води в обсязі при замерзанні. Будівельникам доводилося підтримувати необхідну температуру до затвердіння бетону, спалюючи величезну кількість тирси. Даний процес дуже трудовитрат і вимагає постійного контролю. Подібна технологія себе зжила. На зміну їй прийшли зручні та ефективні будівельні тенти Верт (будівельні полога). Такі будівельні полога спеціально розроблені для утримання тепла при бетонуванні, і мають цілу низку незаперечних переваг. Вони істотно полегшують роботу будівельників на об’єктах будь-якої складності. Їх можна розділити на 2 види: тенти Верт із синтетичної тканини з утеплювачем (тент Верт синтетичний утеплений з тканини “Оксфорд”) і тенти Верт тришарові утеплені з тентового матеріалу c ПВХ покриттям.
Тенти із синтетичної тканини з утеплювачем мають у своїй структурі два зовнішніх шари зі спеціальної тканини “Оксфорд” з водовідштовхувальним покриттям, між якими вшитий ефективно утримує тепло, синтепон. Такий полог особливо зручний для укриття опалубки колон, оскільки може прийняти будь-яку форму завдяки своїй високій гнучкості й легкості.
Тенти Верт тришарові утеплені з тентового матеріалу c ПВХ покриттям – найпопулярніші на сьогоднішній день полога для монолітного бетонування. У них використовується утеплювач “ізолон”, “пенолон”, “етафом”, “вілатерм”, “Пленекс” та інші, які поміщають між двома шарами міцної тентової тканини. Така тришарова структура тентів (ПВХ – утеплювач – ПВХ) сприяє більшому утриманню тепла в порівнянні зі звичайними будівельними пологами, а технічні характеристики використовуваних матеріалів гарантують міцність і зносостійкість, які так необхідні при проведенні монолітного будівництва. Слід згадати про можливість скріплення будівельних тентів між собою через люверси (спеціальні металеві кільця). Вони встановлені по периметру всього виробу, що дозволяє зібрати з декількох Пологов один, але необхідного вам розміру.
Також, для прискорення процесу затвердіння бетону при низьких температурах застосовують спеціальні морозостійкі присадки. Але навіть при їх використанні необхідно ізолювати бетон від безпосереднього контакту з холодним повітрям до початку схоплювання і досягнення міцності! У залежності від складу, обсягу бетонованого елемента й типу опалубки цей час може становити від 8 до 24 годин. Не так давно були створені спеціальні цементи виділяють при гідратації підвищену кількість тепла, але для його утримання необхідні утеплені тенти.
Подібний тип будівництва має масу переваг. По-перше, це швидкість зведення конструкції. Будівництво монолітних будинків здійснюється набагато швидше, ніж наприклад цегляних. Чітко відпрацьовані схеми дозволяють значно скоротити пристрій монолітного фундаменту. При цьому монолітні будинки є досить міцними і міцними. Термін експлуатації одного такого будови може досягати трьохсот років. Сама конструкція здатна витримати землетрус до восьми балів! Монолітні роботи мають на увазі створення єдиної, цілої конструкції, в якій немає швів і виключена можливість появи тріщин.
Монолітне будівництво забезпечує широкий простір для проектування споруд. Якщо технологія збірного будівництва передбачає чіткі стандартні розміри, то монолітні роботи проводяться з вільної плануванні всередині будівель. Таким чином, монолітне будівництво будинків на увазі зведення багатоквартирних споруд з різною плануванням. Тут крок конструкції значення не має. Монолітне будівництво котеджів проводиться також з використанням опалубки, яка ділиться за своєю конструкцією в основному на два типи: щитова й тунельна. Щитова являє собою бетонні щити, які використовує монолітне будівництво. Тунельна опалубка представляє собою готові форми, монолітні роботи з якими мають на увазі зведення певних конструкцій, споруд, кімнат або стін. Як правило монолітне будівництво здійснюється після доставки тунельної опалубки в готовому вигляді, при цьому форми не підлягають реконструкції. Опалубка здійснюється за готовим проектом споруди і доставляється, щоб провести монолітні роботи. За швидкістю споруди монолітне будівництво займає лідируючу позицію.